ÜRÜNLERİMİZ

Önceki Sayfaya Dön

Yangın Topu

1- YANGIN TOPUNUN DİĞER YANGIN SÖNDÜRME ALETLERİNDEN FARKI NEDİR? NEDEN TERCİH EDİLİR?
Basınçlı kaplar ve borulama sistemleri her yere kurulamıyor. Kurulanlar ise her ay, her yıl bakım onarım gerektirmektedir. Çok yüksek mühendislik hizmetleri ve çok pahalı harcamalar nedeniyle, ev, iş yeri ve araçlar otomatik yangın söndürücüler kullanılamıyor. Kullanılamayan sistemler nedeni ile yangın çıkışına engel olunamıyor.
 
Ya da otomatik sistemin kurulu yerler, bakım / onarım çok pahalı olduğu için gerekli bakım onarım yaptırmayarak yangına maruz kalıyorlar. Bu nedenlerle yangınlar can ve mal kaybına neden olmaktadır.
 
Var olan yangın söndürme sistemleri şunlardır;
 
TAŞINABİLİR ALETLER
 
Taşınabilir yangın söndürme tüpleri vardır. Bunlar otomatik olmayıp elle kumanda edilerek yangın içine ya da yakınına girerek yangına müdahale edilen aletlerdir.
 
Taşınabilir yangın söndürme aletleri de basınçlı kaplardır, bakım onarım ister. Ayrıca yangında ilk müdahalede yangına yaklaşılmazsa kullanılması bir işe yaramaz. Kullanımı için eğitim şarttır.
 
Taşıması ağır ve kullanımı zordur. Yıllık bakımlarına harcanan paralar azımsanmayacak kadar fazladır.
 
2- YANGIN TOPU NEDİR? İÇERİĞİNDE NELER VARDIR? ÇALIŞMA MANTIĞI NASILDIR?
 
Yangın topu küçük yangınlara hızlı müdahale edebilmek için geliştirilmiş basınçsız bir strafor kaptır. Söndürme maddesi kuru tozlu kimyasal olup çalışma düzeneği saniyeli fitil ve elektrik aktivasyonludur.
 
Bakım onarım istemeyen basınçsız bir kaptır. Piyasada bulunan yangın söndürme topları yalnızca çıkan yangın alevin temas etmesiyle çalışır aksi halde çalışmaz.
 
Yangın Söndürme Topu Taşınabilir ve yangın içinde bulunursa, yangın alevinin değmesiyle otomatik patlayarak yangına müdahale eder.
 
Firmamızın ürettiği Yangın Söndürme Topu, alevin temas etmesi ya da elektrik aktivasyonuyla ile çalışması nedeniyle dünyada ve ülkemizde ilk ve tekdir.
 
 
 
Firmamızın ürettiği Yangın Söndürme Topunun uzaktan ısı veya elektrik tetiklemesi ile çalışması bu sorunu ortadan kaldırmıştır.

SİPARİŞ VER

Diğer Ürünlerimiz

Görüntüle

Temiz Gazlı ve Eko Biyolojik Yangın Söndürme Cihazları

Kuru kimyevi tozlu yangın söndürme ürünü özgül ağırlığı mikron boyutu olması nedeni ile yanan yangına sıkıldığında yangın alevini çarparak ve oksijen kesilerek yangın söndürür.
Görüntüle

Karbondioksitli Yangın Söndürme Cihazları

Gövde, çelik çekme metodu ile imal edilmiş olup, elektrostatik toz boyalıdır.
Görüntüle

Tavan Tipi Sprinkler Başlıklı Söndürme Cihazı

Sprinkli Yangın Söndürücüler, yangın ortamındaki ısının 68°C 79°C 93°C ye ulaşması halinde, insan müdahalesine gerek kalmadan otomatik olarak devreye girer.
Görüntüle

Köpüklü Yangın Söndürme Cihazları

Gövde, sıvama metodu ile imal edilmiş olup, elektrostatik toz boyalıdır.
Görüntüle

Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Cihazları

Yangınların insan hayatına verdiği zararlar yıllardır önlenmeye çalışılıyor.