ÜRÜNLERİMİZ

Önceki Sayfaya Dön

NOVEC 1230 Gazlı Söndürme Sistemi

NOVEC 1230VdS onaylı Sapphire-Novec 1230 Gazlı Söndürme Sistemi, Temiz Gazlı Söndürme Sistemleri için kullanılan alternatif çözümlerden biridir. EN15004,ISO 14520,VdS 2381/CEA 4045 ve NFPA2001 standartlarında tanımlanmıştır. Data Merkezleri, Marine Uygulamaları, Arşivler, telefon santralleri, güvenlik odaları, bilgi işlem odaları, jeneratör odaları, elektrik odaları ve müzeler gibi sulu yangın söndürme sistemlerinin korunan ekipmana zarar verdiği mahallerde kullanılır. Özellikle daha önce Halon kullanılmış mahallerin revizyonunda avantaj sağlamaktadır.
 
- Renksizdir, kokusuzdur ve iletken değildir.
- Bromine yada Chlorine içermez, ozona zara vermez (ODP=0).
- İnsan bulunan mekanlarda güvenle kullanılabilir.
- Boşalım sonrası artık bırakmaz temizlik gerektirmez.
- Boşalma süresi 10 saniyedir.
- Elektriksel iletkenliği yoktur.
- Makinelerde, kıymetli evrak, sanat eserleri ve resim vb. eserlerde hasara neden olmaz.
- Sıvı olarak depolanır.Novec 1230 fiziksel olarak Halon 1301'in benzeridir. Ozona zarar vermemesiyle büyük bir avantaj ve verimlilik sağlamaktadır. Bilgisayarlar, arşivler, elektriksel malzemeler ve telekomünikasyon ekipmanları gibi kapalı mahallerde bulunan kritik ekipmanların korunmasına uygundur. Ayrıca düşük kaynama noktası sayesinde, sıcaklığı düşük mahallerde de kullanılabilir. Novec 1230 renksiz, kokusuz ve iletken olmayan bir gazdır. Novec 1230 ortamdan ısıyı absorbe etme prensibi ile yangına müdahale eder; Sıvı Novec 1230 hava ile birleşerek bir gaz karışımı oluşturur. Bu karışımın ısıyı emme kapasitesi; havanın tek başına ısı emme kapasitesinden daha yüksektir. Böylece ortamdan daha fazla ısı absorbe edilmiş olur. Oksijen değerini düşürmez...
 
Diğer tüm kimyasal ajanlar yaklaşık 500°C sıcaklıkta doğada yok olurlar ve Halojen Asit (HF) formuna dönerler, ardından insan sağlığına zararlı seviyeye ulaşmadan önce keskin ve acı bir koku olarak algılanırlar.
 
Yangını, ısıyı absorbe ederek söndürmekte ve uygulama sonrasında tortu bırakmamaktadır.
 
LPG'nin, Novec 1230 sistemleri için dizayn konsantrasyonu %4,5-% 5,8, dizayn konsantrasyona ulaşma zamanı 10 saniyedir. Piyasadaki tüm teknik ve boşaltım sistemleriyle uyumlu esnek ve adaptasyon kolaydır. Farklı kombinasyonlarda dahi sisteme uyumluluğu sorunsuzdur LPG ürün yelpazesi içerisinde, Novec1230'un özelliklerine uygun olarak özel dizayn edilmiş, 180° ve 360°'lik koruma olanağına sahip nozülleri bulunmaktadır.
 
Sistem, modüler veya merkezi olabilir. Modüler sistemlerde, korunacak mahale özel, mahale yakın silindir bulunur. Merkezi sistemler ise silindir bankaları şeklinde, seçici vana ile pek çok alanı korumaya uygundur.

SİPARİŞ VER

Diğer Ürünlerimiz

Görüntüle

Aerosol Söndürme Sistemi

Aerosol, ortamdaki havada asılı duran katı ya da sıvı parçacıklardan oluşan bir sistemdir.
Görüntüle

Su Sisi Söndürme Sistemleri

Küçük partiküller halinde bir sis bulutu halinde bulunan suya; su sisi yangın söndürme sistemleri adı verilmektedir.
Görüntüle

Sprink (Tavan Tipi) Yangın Söndürme Sistemleri

4 farklı çeşidi bulunan sprikler yangın söndürme sistemleri; yanıcı madde, raf düzeni olup olmadığı, donma riski olup olmaması, risk grubu ve buna bağlı olarak ayarlanan debi, boru montaj güzergahı, deprem bölgesinde olup olmadığı gibi detaylar dikkate alınarak hazırlanır.
Görüntüle

Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri

Köpüklü yangın söndürme sistemleri genel olarak yanıcı ve sıvı kimyasalların ya da yakıtların söndürülmesinde kullanılmaktadır.
Görüntüle

FM-200 Gazlı Söndürme Sistemleri

Otomatik yangın söndürme sistemleri içerisinde yer alan FM 200 gazlı söndürme sistemleri; renksiz ve kokusuz gibi özelliklere sahip olması nedeniyle tercih edilmektedir.
Görüntüle

Pano İçi ve Araç Tipi Söndürme Sistemi

KFTech kendi kendine harekete geçen yangını başladığı yerde bitiren esnek kırmızı algılama hortumu bulunan otomatik bir sistemdir.
Görüntüle

Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemleri

Davlumbaz söndürme sistemi davlumbazlarda çıkacak yangınlarının söndürülmesinde en kolay ve en etkili çözüm yoludur.
Görüntüle

Karbondioksitli Söndürme Sistemleri (Co2)

Karbondioksitli söndürme sistemleri; insansız ortamda kullanılan bir yangın söndürme sistemi olmaktadır.