ÜRÜNLERİMİZ

Önceki Sayfaya Dön

Pano İçi ve Araç Tipi Söndürme Sistemi

KFTech Pano İçi Söndürme Sistemi Nedir? 
 
Algılama hortumunu en iyi şekilde çalışmak üzere, polimer karışımı maddelerden yapılmıştır. KFTech yangın alanını sayılı yerden değil, algılama hortumunun geçtiği her yerden koruma altına alır. Bu sistem tek başına çalışılabilmesi yanında bir alarm sistemi ile veya bir sistem kapatma şalteri ile de çalışabilir. Bu özellikler tüm riskleri ortadan kaldırır.
 
Neden bu kadar çok etkilidir ?
 
Çünkü algılama hortumu, korunacak yerin her tarafından geçtiği için çıkan yangını merkez yeri, yani ilk çıktığı yerden algılayıp söndürür. Algılama hortumu nem, pislik ve düzensiz hava akımından etkilenmez. Her koşulda algılama işini yapar. Basınçlandırılmış algıla hortumu, korunan alanın içine yerleştirilir. Yangın anında, yangın kaynağının bulunduğu taraftaki hortum küçük yangını hissedince erir ve patlar. Patlayan yerden söndürme maddesi tahliye olur ve yangını daha küçük alev halinde iken söndürür. İsteğe bağlı olarak adapte edilen alarm sistemi de devreye girer. Sistem çok çeşitli boyutlarda ve uzunlukta kurulabilir.
 
Direct Sistem
 
KFTech direct sistemde, içinde söndürücü madde bulunan yangın söndürücü gövdesi ve algılama hortumu bulunmaktadır. Algılama hortumu, en uç noktasına kadar nitrojen gazı ile basınçlandırılmış olup, alevi algıladığı noktadan patlar ve nozul görevi görerek, yangın söndürücü gövdesi içinde bulunan söndürme maddesini yangının başladığı alana boşaltır. Çok küçük bir alevden erken algılama yaparak devreye girmesi sebebi ile yangının vermiş olduğu hasar seviyesini minimuma indirmektedir. 
 
Indirect Sistem
 
Bu sistemde direct sisteme ilave olarak, boşaltma nozulları, kollektör ve manuel çalıştırma tertibatı bulunmaktadır. Algılama hortumu nitrojen gazı ile basınçlandırılmış olup, basınç seviyesi söndürme maddesinin içinde bulunduğu yangın söndürücü gövdesinin basıncı ile balanslıdır. Sistemde, algılama hortumu alevi algılamakta ve algıladığı noktadan patlayarak yangın söndürcü gövdesi içinde bulunan söndürme maddesini kollektör vasıtası ile boşaltma nozullarına ulaştırmaktadır. Her iki sistemde de manometre bulunmakta olup, sistem basıncı gözlemlenebilmektedir.
 
 
Kullanım Alanları
 
Elektrik Panoları
UPS Kabinleri
Telefon Santralleri Kabinleri
Zırhlı Araç Motor Bölmeleri
Hassas Elektronik Cihazlar
 
 

SİPARİŞ VER

Diğer Ürünlerimiz

Görüntüle

NOVEC 1230 Gazlı Söndürme Sistemi

NOVEC 1230VdS onaylı Sapphire-Novec 1230 Gazlı Söndürme Sistemi, Temiz Gazlı Söndürme Sistemleri için kullanılan alternatif çözümlerden biridir.
Görüntüle

Aerosol Söndürme Sistemi

Aerosol, ortamdaki havada asılı duran katı ya da sıvı parçacıklardan oluşan bir sistemdir.
Görüntüle

Su Sisi Söndürme Sistemleri

Küçük partiküller halinde bir sis bulutu halinde bulunan suya; su sisi yangın söndürme sistemleri adı verilmektedir.
Görüntüle

Sprink (Tavan Tipi) Yangın Söndürme Sistemleri

4 farklı çeşidi bulunan sprikler yangın söndürme sistemleri; yanıcı madde, raf düzeni olup olmadığı, donma riski olup olmaması, risk grubu ve buna bağlı olarak ayarlanan debi, boru montaj güzergahı, deprem bölgesinde olup olmadığı gibi detaylar dikkate alınarak hazırlanır.
Görüntüle

Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri

Köpüklü yangın söndürme sistemleri genel olarak yanıcı ve sıvı kimyasalların ya da yakıtların söndürülmesinde kullanılmaktadır.
Görüntüle

FM-200 Gazlı Söndürme Sistemleri

Otomatik yangın söndürme sistemleri içerisinde yer alan FM 200 gazlı söndürme sistemleri; renksiz ve kokusuz gibi özelliklere sahip olması nedeniyle tercih edilmektedir.
Görüntüle

Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemleri

Davlumbaz söndürme sistemi davlumbazlarda çıkacak yangınlarının söndürülmesinde en kolay ve en etkili çözüm yoludur.
Görüntüle

Karbondioksitli Söndürme Sistemleri (Co2)

Karbondioksitli söndürme sistemleri; insansız ortamda kullanılan bir yangın söndürme sistemi olmaktadır.