ÜRÜNLERİMİZ

Önceki Sayfaya Dön

Temiz Gazlı ve Eko Biyolojik Yangın Söndürme Cihazları

Kuru kimyevi tozlu yangın söndürme ürünü özgül ağırlığı mikron boyutu olması nedeni ile yanan yangına sıkıldığında yangın alevini çarparak ve oksijen kesilerek yangın söndürür. Dolayısı ile yangın mahallinde soğutma meydana getirmez yanıcı madde yanma esnasında yüksek derecede ısıya maruz kaldıysa dünya yeniden alevlendirme gösterir.Ayrıca kuru kimyevi tozlu söndürücüler kapalı ortam veya ofis gibi nezih ortamlarda kullanılmaz, Kullanılmama nedeni ise söndürücü maddenin toz molekülleri olması nedeni ile yangın söndürüldükten sonra enkaz bırakmakla beraber kapalı ortamlar da insanları nefessiz bırakarak boğulma riskine neden olur, ayrıca Elektrik ve elektronik olan tüm eşya ve gereçler kullanılamaz hale gelir.
Fabrika, ofis, vb gibi kapalı ortamlarda PREVENTO JELAdı verilen sıvı organik, ekolojik ve hijyenik ürün kullanılması gerekmektedir. Ürün özellikleri sıvı tortu bırakmayan söndürme işlemi sonrası enkaz bırakmayan elektrik ve elektronik araç ve gereçlere zarar vermeyen, Yangın söndürme esnasında sıvama, kaplama, soğutma ve söndürme metodu ile yangın söndürmektedir. Ürün Ph değeri 8 olup dermatolojik olarak test edilmiştir.
 
Özellikle akaryakıt, ağır endüstri yağları, bitkisel mutfak yağları, petrol türevli plastik ve benzeri gibi tüm yangınlarda hızlı soğutma ve söndürme gerçekleştirmekte olup yangın söndürüldükten sonra yeniden tutuşturma bile dahi gerçekleşmez, yangın söndürme cihazları 4 Takvim yılı garantilidir.
 
Ayrıca kuru tozlu cihazlar tek kullanımlık olup her kullanım sonrası yeniden dolum bakım ve test gibi işlemler görmesi gerekmektedir,yangın söndürme cihazları içlerindeki sıvı ürün bitene kadar kullanım süreleri devam eder ve işletme için ek bir maliyet getirmez.
 
Kuru kimyevi tozlu yangın söndürme cihazları kullanım esnasında sürekli basınç şeklinde kullanım süresi 10 veya 12 saniye’ dir. Eko-Biyolojik yangın söndürme cihazları sürekli kullanım halinde 35 veya 40 saniye’ dir.

SİPARİŞ VER

Diğer Ürünlerimiz

Görüntüle

Yangın Topu

Basınçlı kaplar ve borulama sistemleri her yere kurulamıyor. Kurulanlar ise her ay, her yıl bakım onarım gerektirmektedir.
Görüntüle

Karbondioksitli Yangın Söndürme Cihazları

Gövde, çelik çekme metodu ile imal edilmiş olup, elektrostatik toz boyalıdır.
Görüntüle

Tavan Tipi Sprinkler Başlıklı Söndürme Cihazı

Sprinkli Yangın Söndürücüler, yangın ortamındaki ısının 68°C 79°C 93°C ye ulaşması halinde, insan müdahalesine gerek kalmadan otomatik olarak devreye girer.
Görüntüle

Köpüklü Yangın Söndürme Cihazları

Gövde, sıvama metodu ile imal edilmiş olup, elektrostatik toz boyalıdır.
Görüntüle

Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Cihazları

Yangınların insan hayatına verdiği zararlar yıllardır önlenmeye çalışılıyor.