ÜRÜNLERİMİZ

Önceki Sayfaya Dön

Yangın Hidrantı Çeşitleri

 İtfaiye ekiplerinin müdahaleleriyle kontrol altına alınamayan alevlerin üzerine acil bir söndürücü olarak, takviye niteliğinde işlev yapan yangın hidrantı, çok önemli bir kurtarıcıdır.
 
Binaların dış tarafındaki yangınları söndürürken oldukça etkili bir söndürme sistemidir. Manüel müdahalelerde ekiplerin en büyük yardımcılarından biri olarak, büyük miktarda ve kesintisiz su imkanı sağlayarak yangının yayılmasını veya yeniden alevlenmesini önler. Suyu biten söndürme ekiplerinin su kaynağına giderek zaman kaybetmesi yerine, yakınlardaki yangın hidrantı avantajını kullanmaları vakit kazandırmaktadır.
 
Yangın Hidranti Yönetmeliği
Yangın Hidrantı Fiyat
Firmamız tarafından en kaliteli şekilde üretilen tüm ürünlerimizde olduğu gibi yangın hidrantı fiyat araştırmasını yaparken, uygun fiyatlarımızı görmeden karar vermeyin. Dökme demir kullanılarak üretilen ve her türlü doğa koşullarında dayanıklılığını hiç kaybetmeyen yangın hidrantları, belediye hizmetlerinin önemli bir parçasıdır.
 
Yönetmeliklerde belirlenen kıstaslara göre, bahçelerinde veya bünyelerinde yangın hidrantı bulundurması gereken işletmeler, bu şartları karşılamakla yükümlüdür. Yapılan denetimlerde en önemli ayrıntılardan biri olarak not edilmektedir. Binada başlayacak yangını ekipler içeri girerek söndürürken veya binadaki otomatik yangın söndürme sistemi devreye girerken, binanın dışından da yangın hidrantı aracılığıyla kesintisiz söndürme suyu püskürtülebilmektedir.
 
Yangın Hidrantı Montaj Detayı
Profesyonel mühendislerimiz tarafından tasarlanan tüm üst kalite ürünlerimizin montajı gibi yangın hidrantı montaj detayı da önemli noktalar içermektedir. Kullanılacak suyun debisi dikkat alınarak monte edilen yangın hidrantları, bölgedeki yangın riskine göre birbirlerine yakınlıkları ayarlanmaktadır. Eğer itfaiye ekiplerinin su kaynağına ulaşmasının zor ve zaman alıcı olduğu yerlerde, yangın hidrantları birbirine yakın koyularak, tehlikeler bertaraf edilmeye çalışılmaktadır.
 
Yangın riskinin çok yüksek olduğu bölgelerde suyun yangın hidrantından çıkış basıncı 700 kPa şeklinde ayarlanmaktadır. Risk oranı düştükçe bu basınç değeri de kademeli olarak azaltılmaktadır. Yüksek basınçlı su, yüksek binaların olduğu yerlerde uygun olarak değerlendirilmektedir.
 
Yangın Hidrant Dolabı
Yangın anlarında hayati bir misyon taşıyan yangın hidrant dolabı, ısıya dayanıklı olarak üretilmekte ve oldukça kolay bir kullanışa sahip olmaktadır. Dışarıdaki iklim şartları gözetilerek üretilen, çatısı ve ayakları olan, kırmızı renge boyalı yangın hidrant dolabı, kolay dikkat çekecek bir yere konuşlandırılmalıdır.
 
İçinde bezden yapılmış 20 metre yangın hortumu bulunan, alüminyum düz lansa ve rekora sahip, paslanmaz ve bozulmaz kilidi bulunan, kabartmalı yangın yazısı ve diğer uyarıcı talimatlar, profilden yapılmış montaj ayaklı ve paslanmaz menteşeli yangın hidrant dolabı, TSE standartlarına uygun olarak üretilmektedir.
 
Yangın Hidrantı Ölçüleri
Müşterilerimizin taleplerine göre de dizayn edebildiğimiz yangın hidrantı ölçüleri çeşitli ebatlarda olabilmektedir. 1435, 1750 ve 2150 mm ölçüleri en fazla karşılaşılan ve talep edilen ölçülerdir. Suyun donmasının muhtemel olduğu yerlerde otomatik olarak boşaltma özelliğinin olması gerekmektedir. Bu ölçülerdeki yangın hidrantlarının standart olarak iki çıkışlı olduğu görülmekte ise de üç çıkışlı olarak da imal edilebilmektedir. Dökme demirin sağlamlılığı ve dayanıklılığı yangın hidrantlarına dirençli bir özellik kazandırmaktadır.
 
TS EN 14384 sertifikasına sahip olan yangın hidrantlarımız hem binada acil durumlarda görevli sivil savunma personelinin hem de profesyonel itfaiye ekiplerinin en büyük destekçisi olmaktadır. Flanş bağlantılı olarak üretilen yangın hidrantları, firmamızın garantisi altındadır.

SİPARİŞ VER

Diğer Ürünlerimiz

Görüntüle

Yangın Pompası

Yangın pompaları; günlük ihtiyaç için kullanılan farklı özelliklere sahiptir. Yangın pompalarında gerekli olan malzemeleri ve yangın pompalarının amacını şu şekilde sıralayabiliriz: