ÜRÜNLERİMİZ

Önceki Sayfaya Dön

Yangın Pompası

1 adet elektrik motorlu pompa, aynı kapasiteye sahip dizel motorlu yedek pompa, dizel motorlu yedek pompanın yerine; kapasitenin yarısını yedeklemeye yarayan 3 adet ekstra pompa da seçilir. Aynı zamanda kaçak olasılığına karşı 1 adet daha pompa bulundurulması gerekmektedir. Eğer yangınla müdahale için kullanılan pompaları çalıştırabilecek bir jeneratör var ise; yedek pompa da tıpkı ana pompa gibi elektrik motorlu seçilebilir.
 
Pompanın sıfır debi basıncı, anma basıncından % 140 daha fazla olmamalıdır. Yangınla mücadele için ihtiyaç duyulan kapasite 200 m3/h ve 100 mss ise; seçilen pompadaki kapalı vana basıncının 280 mss’yi aşmaması ve mümkün olabildiğince yangın pompa eğrisinin yatay eksene paralel konumda olması gerekmektedir.
 
Pompa seçiminin; anma debisinin 1.5 katında da çalışabilmesi şeklinde seçim yapılmalıdır. Aynı zamanda pompa basıncının da anma basıncının % 65’inden aşağıda olmaması gerekmektedir.
 
Sızdırmazlık için; 5 sıra yumuşak salmastra kullanılmalıdır. Bunun nedeni; salmastraların zarar görse bile yumuşak özelliği sayesinde çalışmaya devam edebilmesi olmaktadır.
 
Yangınla mücadele için kullanılan pompalarda; her bir pompanın ayrı bir kontrol panosunun da bulunması gerekmektedir.
 
Yangın Pompası Fiyatları
Yangınla mücadelede kullanılan pompa gruplarında; birden çok elektrik motor tahrikli pompa ve 1 adet ekstra pompadan oluşan yangın pompaları ve elektrik motorlu ve dizel tahrikli 2 ana pompadan ve 1 adet ekstra jokey görevi gören pompadan oluşan yangın pompaları yer almaktadır.
 
Her 2 yangın pompalarında da sistemin değişik çalışma sistemi mevcuttur ve bu yüzden aşağıdaki elemanlara da ihtiyaç duyulabilmektedir:
 
Elektrik motoru tahrikli ana pompa sistemi,
 
Dizel motor tahrikli ana pompa sistemi,
 
Elektrik motoru tahrikli 1 adet ekstra pompa sistemi,
 
Ana pompalar için seçilen ve uygulanan pompa kontrol panoları,
 
Sesli ve ışıklı alarm cihazları,
 
Binalara entegre edebilmek için gerekli olan cihazlar.
 
Etiketler :
 
Hatay Yangın Pompası

Antakya Yangın Pompası

İskenderun Yangın Pompası

Defne Yangın Pompası

Dörtyol Yangın Pompası

Samandağ Yangın Pompası

Kırıkhan Yangın Pompası

Reyhanlı Yangın Pompası

Arsuz Yangın Pompası

Altınözü Yangın Pompası

Hassa Yangın Pompası

Erzin Yangın Pompası

Payas Yangın Pompası

Belen Yangın Pompası

Yayladağı Yangın Pompası

Kumlu Yangın Pompası


 
 

SİPARİŞ VER

Diğer Ürünlerimiz

Görüntüle

Yangın Hidrantı Çeşitleri

Yangın söndürme ekiplerinin ve yangın söndürme sistemlerinin en büyük destek elemanı olan yangın hidrantı, yedek bir depo olarak düşünülebilir.