ÜRÜNLERİMİZ

Önceki Sayfaya Dön

Yangın Malzeme Dolabı

Teknik Bilgiler :
 
1,5 mm DKP sactan imal
Krom menteşe ve kilit sistemi
Özel imalat seçenekleri
İstenilen ölçü ve ebatlar
0,70 Micron elektrostatik toz boyalı
Seçenekli RAL kodu
Su bağlantılı yerleri isteğe göre sağ ve sol üst-yan ve arkadan girişli
Paslanmaz krom menteşe ve krom kilit
Dolap kapağı seçenekli
1 ''EN 694 yarı sert bez takviyeli kauçuk yangın hortumu
1 '' Jet Spray on-off yangın lansı
2 '' TSE 12259 pirinç yangın vanası
2 '' x1'' TSE 12258 yangın rekoru
Dolap içi serigrafi baskı kullanma talimatı
Paketlemeden önce TSE standartlarında test edilmiş
İçeriğinde yangına müdahale edecek olan eğitimli birimin koruması için gerekli araç ve gereçler yer alır. Daha iyi sonuç alması adına düzenlemeler yapılmakta ve binanın niteliklerine göre içeriği uzmanlar tarafından hazırlanmaktadır. İnsan nüfusunun yoğun olduğu alanlarda; üniversiteler, fabrikalar, iş merkezleri, oteller ve hava alanları gibi mekanlarda işlevselliği ile çok tercih edilmektedir. Hem yangın için hızlı bir müdahale imkânı veriri hem de can kaybının olmaması için birimlerin kurtarmada ihtiyacı olan ekipmanların bulunduğu bir dolap olarak yer alır.
 
İç donanım yapısı değişkenlik gösterebilmekte olup pratik raf sistemi ile çok sayıda güvenlik gerecini barındırmak üzerine dizayn dilmiştir. Camlı kapakları ile içinde olanları net olarak göstermekte ve yoğun duman halinde bile görünebilir olmasını sağlamaktadır. Kullanacak olan kişilerin açabileceği bir kilit sistemi bulunur ve bu güvenlik açısından zorunludur. Yangın sırasında dolabın içinde bulunan önemli müdahale gereçlerinin bilinçsiz kişilerce kullanılmasını ve yerlerinin değiştirilmesini önlemek üzere kilitlerin sadece yetkili kişilerde açılması gerekmektedir. Kapakları yangın anında hızla açılarak 180 derecelik açısı ile hemen kullanım imkanını verir.
 
Yangına Uzman Müdahalesi
Yangın malzeme dolabı, dış kısmında Türkçe olarak ‘’Yangın Malzeme Dolabı’’ ve ‘’Fire Equipments Cabinet’’ olarak İngilizce yazımlar yer alır. Yangın dolaplarının bilinen rengi kırmızı bu ürün içinde aynı değeri taşır ve dış kısımlarında kırmızı hakim olarak üretilirler. Uzun süreli bir kullanım amaçlandığı için yapısal değeri yüksek kaliteli olup elektrostatik boya ile boyanması ile rengini çok uzun süreler korur ve paslanmaz yapısı ile sağlıklı bir görünüm ve kullanımda sunar. İç tasarımlarında rafların istenen ölçülerde kullanması söz konusudur ve eğitim alan kişinin en hızlı şekilde kullanması için kendine göre bir iç dizayn oluşturması daha kesin sonuçlar verecektir.
 
Dolap içeriğinde iki kişilik olan itfaiyeci elbisesi, koruyucu kasklar, ısıya karşı dayanıklı eldivenler, kaskın daha iyi bir koruma sağlaması için örme başlık, çizmeler ve yangına müdahale edilmesi için gerekli teçhizat yer alır. Yangın dolabı yönetmeliği ne uygun olarak tasarlanmıştır ve eğitimli birimlerin ulaşabileceği bir alan içinde bulunmak zorundadır. 

SİPARİŞ VER

Diğer Ürünlerimiz

Görüntüle

Köpüklü Yangın Dolabı

Köpüklü yangın dolabı klasik su püskürtme sistemleri dışında, içeriğinde köpük tankının yer aldığı ve yangın anında bu köpük tanklarının kullanıldığı bir ürün olmaktadır.
Görüntüle

Dekoratif Yangın Dolapları

Dekoratif Yangın Dolabı bina yönetmeliğinde bulundurulması zorunlu olan güvenlik sistemleri içinde klasik görünümden farklı olan şık bir tasarım olarak üretilmektedir.
Görüntüle

Bina Dışı Yangın Dolapları

Bina dışı yangın dolabı, yangın oluşumu sırasında yapının dış kısmında yer alan ve müdahale edilmesini kolaylaştıran merkezi bir bölgede hem iç kısımlara müdahale edebilecek kapasitede hem de dış alanlarda oluşan alevleri söndürmeye odaklı bir üründür.
Görüntüle

Bina İçi Yangın Dolapları

Bina içi yangın dolabı gerekli donanım ile yaşam alanları ve iş yerlerine uygun olarak sunduğumuz nitelikleri ile yer alan bir ürün olmaktadır.