ÜRÜNLERİMİZ

Önceki Sayfaya Dön

Köpüklü Yangın Dolabı

Teknik Bilgiler :
30 veya 50 lt köpük tankı seçeneği
100lt/dk köpük menanjörü
1" köpük lansı
1,5 mm DP sactan imal
0,70 Micron elektrostatik toz boyalı
Seçenekli RAL kodu
Su bağlantılı yerleri isteğe göre sağ ve sol üst-yan ve arkadan girişli
Paslanmaz krom menteşe ve krom kilit
Dolap kapağı seçenekli
1 ''EN 694 yarı sert bez takviyeli kauçuk yangın hortumu
1 '' Jet Spray on-off yangın lansı
2 '' TSE 12259 pirinç yangın vanası
2 '' x1'' TSE 12258 yangın rekoru
Dolap içi serigrafi baskı kullanma talimatı
Paketlemeden önce TSE standartlarında test edilmiş
 
Su bazlı yangın söndürme işleminden farklı olarak uygulanan sistem, binanın içinde oluşabilmesi muhtemel yangınların türlerine bağlı olarak su kaynaklı yangın söndürme işlemlerinden daha etkili olmaktadır. Avantajları olduğu gibi bazı handikapları da bulunur. Su püskürten yangın dolapları, suyu şebekeden aldıkları için uzun süreli bir müdahale imkânı sunar ama köpüklü sistemler tankların boyutları ile sınırlı olarak müdahale olanağı sunar. Doğru analiz edilmesi gereken bir konu olup uzmanlarımızın bu ürünü kullanımında uygun bulduğu müşterilerimiz için sunulmaktadır.
 
Köpük tankları çoğunlukla 40 litre kapasite ile içeriğinde yer alır ve basın gücünün 10 ila 12 bar arasında olması, yangın durumunda su püskürtmeden daha hızlı olarak söndürme imkânı tanır ve kıvılcımlanmasını daha çabuk önler. Bu ürün çeşidimiz için binanın içeriği ve barındırdığı maddelerin çıkarabileceği ateş türü incelenir ve buna göre bir rapor hazırlanarak tavsiye edilir. Klasik yangın dolapları gibi rengi kırmızıdır ve dış kısmı, uzun süre rengini koruması ve paslanmaya karşı dayanıklı olması adına elektrostatik boya ile boyanmaktadır.
 
Hatay'da Yangın Dolabı Fiyatı
Köpüklü yangın dolabı, yapıların değerlendirmesi sonucunda içeriğinin değişkenlik göstermesi de olasıdır. Köpükle sınırlı olan müdahale olanağı, su kaynağına bağlanması ile daha nitelikli bir koruma içinde sunulur. Makara sistemleri oksitlenmeyi önleyecek yapıları ile uzun süre muhafaza edilebilir ve belirtilen süreler içinde acil bir durumda sorunsuz bir şekilde kullanımı söz konusu olur. Köpüklü yangın söndürme sistemleri için kullanıcının bilgilenmesi ve eğitim alması zorunludur. Kısıtlı miktarlarda olan köpük tankının doğru bölgeye uygulanması gerekir. Uygulama sırasında 5 ila 8 metreye kadar tesir etmektedir.
 
Yangın Dolabı Ölçüleri
Yangın dolabı ölçüleri diğer ürünlerimde olduğu gibi bina yönetmeliklerine göre tasarlanır ve montajı gerçekleştirerek kullanıma hazır hale getirilir. Dolabın dış kısmında hem Türkçe hem de İngilizce olarak yangın güvenlik önlemi olduğu belirtilmekte ve ‘’köpük’’ kelimesi dilimizde ve İngilizcesi ile yer almaktadır. Dış kapakları cam olan ürünlerimizde yazılar fosforlu olarak göze çarpacak değerleri ile yazılarak dikkat çekici ve yangın anında fark edilebilir özellikleri ile sunulur. 
 
Etiketler:

Hatay Köpüklü Yangın Dolabı

Antakya Köpüklü Yangın Dolabı

İskenderun Köpüklü Yangın Dolabı

Defne Köpüklü Yangın Dolabı

Dörtyol Köpüklü Yangın Dolabı

Samandağ  Köpüklü Yangın Dolabı

Kırıkhan Köpüklü Yangın Dolabı

Reyhanlı Köpüklü Yangın Dolabı

Arsuz Köpüklü Yangın Dolabı

Altınözü Köpüklü Yangın Dolabı

Hassa Köpüklü Yangın Dolabı

Erzin Köpüklü Yangın Dolabı

Payas Köpüklü Yangın Dolabı

Belen Köpüklü Yangın Dolabı

Yayladağı Köpüklü Yangın Dolabı

Kumlu Köpüklü Yangın Dolabı

 

SİPARİŞ VER

Diğer Ürünlerimiz

Görüntüle

Yangın Malzeme Dolabı

Yangın malzeme dolabı, olası bir yangında eğitimli kişiler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış ve içeriğinde yangına müdahale için tüm ekipmanların bulunduğu bir üründür.
Görüntüle

Dekoratif Yangın Dolapları

Dekoratif Yangın Dolabı bina yönetmeliğinde bulundurulması zorunlu olan güvenlik sistemleri içinde klasik görünümden farklı olan şık bir tasarım olarak üretilmektedir.
Görüntüle

Bina Dışı Yangın Dolapları

Bina dışı yangın dolabı, yangın oluşumu sırasında yapının dış kısmında yer alan ve müdahale edilmesini kolaylaştıran merkezi bir bölgede hem iç kısımlara müdahale edebilecek kapasitede hem de dış alanlarda oluşan alevleri söndürmeye odaklı bir üründür.
Görüntüle

Bina İçi Yangın Dolapları

Bina içi yangın dolabı gerekli donanım ile yaşam alanları ve iş yerlerine uygun olarak sunduğumuz nitelikleri ile yer alan bir ürün olmaktadır.